| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF22R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF22R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF22R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF22R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF22R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF22R6V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF22R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF22R6V.
| UCY2H330MHD3 | 33µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2H330MHD3.pdf | |
| MAL205958689E3 | 68µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.87 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205958689E3.pdf | |
| 400MXK390MEFCSN30X30 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXK390MEFCSN30X30.pdf | |
| 10MH7220MEFC6.3X7 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH7220MEFC6.3X7.pdf | |
| 200PX4.7MEFC6.3X11 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 200PX4.7MEFC6.3X11.pdf | |
| EKMQ451ELL4R7MJC5S | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451ELL4R7MJC5S.pdf | |
| 500D128M040GH2A | 1200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D128M040GH2A.pdf | |
| WBR500-16A | 500µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR500-16A.pdf | |
| B43504F2158M80 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2158M80.pdf | |
| E36D630HPN123MA67M | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HPN123MA67M.pdf | |
| E36D451LPN112TDB7N | 1100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN112TDB7N.pdf | |
| CBR04C200F5GAC | 20pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C200F5GAC.pdf | |
| GCM21BL81E474KA37L | 0.47µF 25V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM21BL81E474KA37L.pdf | |
| DE2B3KY151KB3BU02F | 150pF 300VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | DE2B3KY151KB3BU02F.pdf | |
| GRM0225C1E2R8BDAEL | 2.8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E2R8BDAEL.pdf |