| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF24R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.3 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF24R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF24R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF24R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF24R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF24R3V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF24R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF24R3V.
| 381LR471M450A052 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 282 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR471M450A052.pdf | |
| LGR2E471MELB35 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E471MELB35.pdf | |
| EKMG161ELL3R3MF11D | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG161ELL3R3MF11D.pdf | |
| 860010773010 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010773010.pdf | |
| UFG1H2R2MDM1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H2R2MDM1TD.pdf | |
| UPS1J221MPD1TD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J221MPD1TD.pdf | |
| MAL213837221E3 | 220µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 720 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213837221E3.pdf | |
| UCY2E820MHD9TO | 82µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E820MHD9TO.pdf | |
| LGU2D561MELA | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D561MELA.pdf | |
| LNY2W222MSEG | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2W222MSEG.pdf | |
| UVZ1V331MPD1TD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V331MPD1TD.pdf | |
| 16ZLJ120MT15X11 | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ120MT15X11.pdf | |
| URS1C330MDD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C330MDD.pdf | |
| EEU-FM0J561BJ | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM0J561BJ.pdf | |
| UCD1A470MCL1GS | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1A470MCL1GS.pdf |