| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF2673V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34326 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 267K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF2673V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF2673V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 267k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF2673V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF2673V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF2673V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF2673V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF2673V.
| UCW1E471MNL1GS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1E471MNL1GS.pdf | |
| EKMG630ELL101MJC5S | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG630ELL101MJC5S.pdf | |
| LNC2G682MSEJ | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2G682MSEJ.pdf | |
| 159LBA050M2EG | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38.68 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 159LBA050M2EG.pdf | |
| 861101486027 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101486027.pdf | |
| 860160574011 | 82µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160574011.pdf | |
| UKW1E101MED1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E101MED1TA.pdf | |
| UEP0J221MPD1TD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J221MPD1TD.pdf | |
| 50YXG270MEFC12.5X16 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG270MEFC12.5X16.pdf | |
| MALREKE05DE210N00K | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.89 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05DE210N00K.pdf | |
| B41858C7567M8 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 73 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C7567M8.pdf | |
| MAL204271688E3 | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 8.7 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL204271688E3.pdf | |
| B43501B3107M2 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3107M2.pdf | |
| B43252C4227M | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C4227M.pdf | |
| MALIEYH07LD533B02K | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 29 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LD533B02K.pdf |