| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF26R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 30614 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.1 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF26R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF26R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF26R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF26R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF26R1V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF26R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF26R1V.
| EKMQ201VSN182MR45S | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN182MR45S.pdf | |
| 25YXJ1000M10X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXJ1000M10X20.pdf | |
| UHE2A221MHD6 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A221MHD6.pdf | |
| 865080340002 | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080340002.pdf | |
| UPJ1H2R2MDD1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H2R2MDD1TD.pdf | |
| UKW2A3R3MDD1TA | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A3R3MDD1TA.pdf | |
| UPM1K560MPD | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1K560MPD.pdf | |
| 517D337M035CD6AE3 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D337M035CD6AE3.pdf | |
| 500D157M6R3BB2A | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D157M6R3BB2A.pdf | |
| 510D336M025BB3D | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D336M025BB3D.pdf | |
| 50MXC3300MEFCSN22X35 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 50MXC3300MEFCSN22X35.pdf | |
| EKMM451VSN121MR25S | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VSN121MR25S.pdf | |
| B41693B477Q7 | 470µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 135 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693B477Q7.pdf | |
| B43305E2128M | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2128M.pdf | |
| 53D122F063GJ7 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D122F063GJ7.pdf |