| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF26R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.7 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF26R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF26R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF26R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF26R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF26R7V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF26R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF26R7V.
| UWX1E470MCL1GB | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1E470MCL1GB.pdf | |
| UPJ2D330MHD1TN | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2D330MHD1TN.pdf | |
| ESMG630ETD221MJ16S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG630ETD221MJ16S.pdf | |
| MAL212028221E3 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 149 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212028221E3.pdf | |
| B43501B3227M87 | 220µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3227M87.pdf | |
| B43644F2108M007 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644F2108M007.pdf | |
| B43504B2128M2 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2128M2.pdf | |
| HVMLS132M100EB0A | 1300µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 143 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS132M100EB0A.pdf | |
| EET-HD2S391LJ | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2S391LJ.pdf | |
| B41828A5476M | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A5476M.pdf | |
| 400BXA2R2MEFCT78X11.5 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can | 400BXA2R2MEFCT78X11.5.pdf | |
| C3216C0G2J471J085AA | 470pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G2J471J085AA.pdf | |
| CC0402JRNPO9BN331 | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402JRNPO9BN331.pdf | |
| C0603C0G1E090D030BA | 9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E090D030BA.pdf | |
| CGA5L1X7R1C106M160AC | 10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L1X7R1C106M160AC.pdf |