| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF3093V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF3093V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF3093V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 309k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF3093V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF3093V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF3093V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF3093V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF3093V.
| EKYB350ELL182MK30S | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL182MK30S.pdf | |
| 865080162017 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080162017.pdf | |
| 865090543004 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090543004.pdf | |
| LNU2G332MSEH | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2G332MSEH.pdf | |
| B41851A7337M | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 700 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A7337M.pdf | |
| 400AX10MT810X12.5 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400AX10MT810X12.5.pdf | |
| MAL215097102E3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215097102E3.pdf | |
| LPX221M450C9P3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 904 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX221M450C9P3.pdf | |
| MAL210218331E3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 386 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210218331E3.pdf | |
| E32D101HPS103MC79M | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14.5 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D101HPS103MC79M.pdf | |
| E92F501VNT122MU80T | 1200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 76 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F501VNT122MU80T.pdf | |
| M39018/04-2102M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2102M.pdf | |
| 600L220JT200T | 22pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L220JT200T.pdf | |
| CGA8M1C0G3F221K200KA | 220pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CGA8M1C0G3F221K200KA.pdf | |
| C3225X7R1H475M250AB | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R1H475M250AB.pdf |