| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF30R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 99010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF30R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF30R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF30R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF30R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF30R9V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF30R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF30R9V.
| EEE-HA1E101UP | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1E101UP.pdf | |
| EKXG201ELL151ML25S | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG201ELL151ML25S.pdf | |
| LLG2G271MELZ40 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G271MELZ40.pdf | |
| 3186FG593M040KMA4 | 59000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1500 Hrs @ 85°C | 3186FG593M040KMA4.pdf | |
| SLP102M200H5P3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP102M200H5P3.pdf | |
| 25TGV2700M18X21.5 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 39 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | 25TGV2700M18X21.5.pdf | |
| LGU1H682MELA | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1H682MELA.pdf | |
| EKY-350ETC151MHB5D | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-350ETC151MHB5D.pdf | |
| 10ZLG680MEFCT78X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10ZLG680MEFCT78X16.pdf | |
| 476UVK050MFE | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.94 Ohm @ 120Hz 1500 Hrs @ 125°C | 476UVK050MFE.pdf | |
| SLP152M063A3P3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 265 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP152M063A3P3.pdf | |
| 500D108M040FK2A | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D108M040FK2A.pdf | |
| B43601E2687M67 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2687M67.pdf | |
| MAL209332152E3 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209332152E3.pdf | |
| B43508B9397M67 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9397M67.pdf |