| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF32R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 20314 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF32R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF32R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 32.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF32R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF32R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF32R4V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF32R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF32R4V.
| ECE-A1HKKR33 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKKR33.pdf | |
| UPT2D331MHD | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D331MHD.pdf | |
| 334SML050MD4 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 602.86 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 334SML050MD4.pdf | |
| UVR0J330MDD1TA | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J330MDD1TA.pdf | |
| UHD1V151MPD | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1V151MPD.pdf | |
| B41858C8127M | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 308 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8127M.pdf | |
| SEK100M350ST | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.54 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK100M350ST.pdf | |
| 63YXA1000MEFC16X25 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63YXA1000MEFC16X25.pdf | |
| B43501B3107M62 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3107M62.pdf | |
| LDQ2G181MERZGA | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LDQ2G181MERZGA.pdf | |
| MAL215747181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.15 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215747181E3.pdf | |
| B43508B9337M7 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9337M7.pdf | |
| MAL210116153E3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210116153E3.pdf | |
| E32D800HPN223MD79M | 22000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10.6 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D800HPN223MD79M.pdf | |
| 36DE153G050AC2A | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE153G050AC2A.pdf |