| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF3400V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 12085 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 340 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF3400V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF3400V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 340 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF3400V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF3400V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF3400V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF3400V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF3400V.
| EEE-1CA221UP | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1CA221UP.pdf | |
| UVR1H010MDD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H010MDD.pdf | |
| UBX1C331MPL1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1C331MPL1TD.pdf | |
| LNX2L152MSEG | 1500µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNX2L152MSEG.pdf | |
| URS1C100MDD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C100MDD.pdf | |
| 335BPS100M | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 50.238 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 335BPS100M.pdf | |
| AHA106M25C12T-F | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.2 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA106M25C12T-F.pdf | |
| 25ZLJ1000MCE10X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLJ1000MCE10X20.pdf | |
| MALSECL00AE310EARK | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AE310EARK.pdf | |
| MALREKV05FE247S00K | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.23 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05FE247S00K.pdf | |
| EKMS181VSN222MA40S | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN222MA40S.pdf | |
| B43501A9687M2 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9687M2.pdf | |
| B43305A2278M60 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2278M60.pdf | |
| MAL209575681E3 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 165 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209575681E3.pdf | |
| MAL210256681E3 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 191 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210256681E3.pdf |