| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF3401V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.4K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF3401V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF3401V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.4k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF3401V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF3401V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF3401V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF3401V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF3401V.
| UPM1V121MPD6TD | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V121MPD6TD.pdf | |
| EMVA250GDA222MMH0S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA250GDA222MMH0S.pdf | |
| 16SGV100M6.3X8 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 16SGV100M6.3X8.pdf | |
| EKYB350ELL332MM25S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL332MM25S.pdf | |
| 25ZLH470MEFCT810X12.5 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLH470MEFCT810X12.5.pdf | |
| TVX0J221MAD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX0J221MAD.pdf | |
| 16ZLH2200MEFC10X25 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLH2200MEFC10X25.pdf | |
| 450BXC10MEFCG412.5X20 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450BXC10MEFCG412.5X20.pdf | |
| UPA1C222MHD3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1C222MHD3.pdf | |
| EEV-EB2V3R3Q | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2V3R3Q.pdf | |
| B43540A5686M7 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.42 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5686M7.pdf | |
| 381LX271M350K032 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M350K032.pdf | |
| TVA1711-E3 | 30µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1711-E3.pdf | |
| B43564B5338M3 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 48 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B5338M3.pdf | |
| AVS227M25F24B-F | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS227M25F24B-F.pdf |