| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF3571V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 53187 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.57K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF3571V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF3571V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.57k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF3571V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF3571V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF3571V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF3571V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF3571V.
| EEE-TG1E221P | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1E221P.pdf | |
| ELBK350ELL452AM25S | 4500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ELBK350ELL452AM25S.pdf | |
| UWT0J221MCR6GS | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0J221MCR6GS.pdf | |
| UMF1V3R3MDD1TE | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1V3R3MDD1TE.pdf | |
| MAL211634101E3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211634101E3.pdf | |
| LPX101M350A1P3 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.989 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX101M350A1P3.pdf | |
| LKS1V822MESY | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1V822MESY.pdf | |
| B43501E157M60 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E157M60.pdf | |
| 400HXC220MEFCSN25X45 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400HXC220MEFCSN25X45.pdf | |
| B43601B9397M60 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9397M60.pdf | |
| B41458B9688M | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41458B9688M.pdf | |
| B43521C108M | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43521C108M.pdf | |
| EET-UQ2D102EA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 232 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D102EA.pdf | |
| UPW1A272MHH | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1A272MHH.pdf | |
| GRM188R71C123KA01D | 0.012µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71C123KA01D.pdf |