| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF3651V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF3651V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF3651V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.65k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF3651V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF3651V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF3651V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF3651V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF3651V.
| EEU-HD1H330B | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H330B.pdf | |
| EKZH100ELL152MH20D | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZH100ELL152MH20D.pdf | |
| EEU-FC1A392L | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A392L.pdf | |
| UUB2E3R3MNL1GS | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUB2E3R3MNL1GS.pdf | |
| 10TKV1200M10X10.5 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 10TKV1200M10X10.5.pdf | |
| 6.3MS533MEFCTZ5X5 | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3MS533MEFCTZ5X5.pdf | |
| AHA106M2AF24T-F | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 29.8 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA106M2AF24T-F.pdf | |
| EEU-TA1C471 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1C471.pdf | |
| B41505A4159M2 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 24 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A4159M2.pdf | |
| B43504A157M | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A157M.pdf | |
| K820J15C0GF5TH5 | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K820J15C0GF5TH5.pdf | |
| C1005CH1H050C050BA | 5pF 50V Ceramic Capacitor CH 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005CH1H050C050BA.pdf | |
| CL03C9R1CA3GNNC | 9.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03C9R1CA3GNNC.pdf | |
| 600L1R3AT200T | 1.3pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L1R3AT200T.pdf | |
| GRT32DC81H335KE01L | 3.3µF 50V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRT32DC81H335KE01L.pdf |