| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF4320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF4320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF4320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF4320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF4320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF4320V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF4320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF4320V.
| ESY337M025AG8AA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 56 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C | ESY337M025AG8AA.pdf | |
| CGS203U050V4C | 20000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS203U050V4C.pdf | |
| E37F351CPN562MDD0M | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F351CPN562MDD0M.pdf | |
| UMA1H0R1MDD1TE | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1H0R1MDD1TE.pdf | |
| UST0J220MDD1TP | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST0J220MDD1TP.pdf | |
| UVR1H100MDD6 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H100MDD6.pdf | |
| 158CKS010M | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 243.2 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158CKS010M.pdf | |
| B41821A6337M | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A6337M.pdf | |
| UPJ1V331MPD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V331MPD.pdf | |
| 157TTA025M | 150µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7684 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157TTA025M.pdf | |
| 16YXF2200MEFCG412.5X25 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXF2200MEFCG412.5X25.pdf | |
| AFC158M06G24B-F | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 290 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC158M06G24B-F.pdf | |
| UPA1V122MHD | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1V122MHD.pdf | |
| MAL211929478E3 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 27 Ohm @ 100Hz 4000 Hrs @ 125°C | MAL211929478E3.pdf | |
| 200YXF220MEFC18X35.5 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200YXF220MEFC18X35.5.pdf |