| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF4533V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF4533V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF4533V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 453k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF4533V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF4533V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF4533V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF4533V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF4533V.
| 10MS547MEFC6.3X5 | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS547MEFC6.3X5.pdf | |
| 250BXC22MEFCRI10X16 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 250BXC22MEFCRI10X16.pdf | |
| 678D108M010DM4D | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 120 mOhm @ 20Hz | 678D108M010DM4D.pdf | |
| MAL205871222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 82 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205871222E3.pdf | |
| MAL216353681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 182 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216353681E3.pdf | |
| EKMW421VSN561MA35S | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW421VSN561MA35S.pdf | |
| UHZ1C471MPM6 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHZ1C471MPM6.pdf | |
| EET-HD2S561KJ | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2S561KJ.pdf | |
| B41827A7107M | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A7107M.pdf | |
| DE2E3KY222MN3AM02F | 2200pF 250VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | DE2E3KY222MN3AM02F.pdf | |
| C1005JB1C225K050BC | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB1C225K050BC.pdf | |
| RDE5C2A681J0S1H03A | 680pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A681J0S1H03A.pdf | |
| C0603CH1E120K030BA | 12pF 25V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603CH1E120K030BA.pdf | |
| CKG32KX7S2A475K335AH | 4.7µF 100V Ceramic Capacitor X7S Nonstandard SMD 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) | CKG32KX7S2A475K335AH.pdf | |
| C1808X683KDRACTU | 0.068µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) | C1808X683KDRACTU.pdf |