| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF45R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF45R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF45R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF45R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF45R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF45R3V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF45R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF45R3V.
| EEU-FR1C152L | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C152L.pdf | |
| 3186GG562M400MPC1 | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1500 Hrs @ 85°C | 3186GG562M400MPC1.pdf | |
| UFW1C472MHD1TN | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1C472MHD1TN.pdf | |
| UZG1A470MCL1GB | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1A470MCL1GB.pdf | |
| LNT1J223MSE | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1J223MSE.pdf | |
| URS0J470MDD1TA | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J470MDD1TA.pdf | |
| B41889A4108M8 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A4108M8.pdf | |
| 200WXA100MEFC16X20 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200WXA100MEFC16X20.pdf | |
| B43252E2227M | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252E2227M.pdf | |
| EKMH350VNN822MR30S | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VNN822MR30S.pdf | |
| B43540F2397M80 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2397M80.pdf | |
| LLG2Z102MELB25 | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2Z102MELB25.pdf | |
| B43540A5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5277M.pdf | |
| B43540F2108M2 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2108M2.pdf | |
| B43508A5477M62 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5477M62.pdf |