| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF63R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF63R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF63R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF63R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF63R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF63R4V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF63R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF63R4V.
| UVR2E010MED | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E010MED.pdf | |
| EEU-HD1E101B | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1E101B.pdf | |
| 380LX561M400A052 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX561M400A052.pdf | |
| MAL209758477E6 | 0.47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209758477E6.pdf | |
| 400RX301MTA8X11.5 | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 400RX301MTA8X11.5.pdf | |
| 35YXJ330M10X12.5 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35YXJ330M10X12.5.pdf | |
| EKMG500EMC221MJC5S | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500EMC221MJC5S.pdf | |
| EPAG201ELL101MJ35S | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG201ELL101MJ35S.pdf | |
| B43504C2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C2687M.pdf | |
| MLP201M400EA0C | 200µF 400V Aluminum Capacitors FlatPack 882 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP201M400EA0C.pdf | |
| C0603C181F1GACTU | 180pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C181F1GACTU.pdf | |
| GRM033R71C221KA01D | 220pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71C221KA01D.pdf | |
| C1005C0G1H100D050BA | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H100D050BA.pdf | |
| CC0805JRNPO9BN100 | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805JRNPO9BN100.pdf | |
| GRM188R71E333KA01D | 0.033µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71E333KA01D.pdf |