| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF69R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF69R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF69R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF69R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF69R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF69R8V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF69R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF69R8V.
| LNT2H822MSEJ | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2H822MSEJ.pdf | |
| UVY2A331MHD1TO | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A331MHD1TO.pdf | |
| UCL1E471MNL1GS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1E471MNL1GS.pdf | |
| EKY-500ETC220ME11D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETC220ME11D.pdf | |
| UEP1V220MED | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1V220MED.pdf | |
| MAL213631181E3 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213631181E3.pdf | |
| UPJ1V122MHD6 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V122MHD6.pdf | |
| ELXS201VSN681MQ30S | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS201VSN681MQ30S.pdf | |
| ELXG500VNN472MA30T | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG500VNN472MA30T.pdf | |
| B43601C5337M67 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C5337M67.pdf | |
| UMK063CG060DTHF | 6pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | UMK063CG060DTHF.pdf | |
| CL03C270JA3GNNC | 27pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03C270JA3GNNC.pdf | |
| 500R15W333KV4T | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 500R15W333KV4T.pdf | |
| C1005X7S1A334M050BC | 0.33µF 10V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7S1A334M050BC.pdf | |
| C2012C0G2A122J060AA | 1200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A122J060AA.pdf |