| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 54010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF7681V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF7681V.
| EMVA160ADA471MHA0G | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA160ADA471MHA0G.pdf | |
| UVY1E331MPD1TD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1E331MPD1TD.pdf | |
| LGU2D681MELZ | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D681MELZ.pdf | |
| 517D477M016CC6AE3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D477M016CC6AE3.pdf | |
| EMLF350ADA1R0MD73G | 1µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF350ADA1R0MD73G.pdf | |
| 63ZL820MEFCGC16X31.5 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL820MEFCGC16X31.5.pdf | |
| B43540A2397M82 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2397M82.pdf | |
| 678D227M063DT3D | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 160 mOhm @ 20Hz | 678D227M063DT3D.pdf | |
| MAL205019682E3 | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Solder Lug 32 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205019682E3.pdf | |
| ECO-S1EP682AA | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 78 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S1EP682AA.pdf | |
| MAL212324102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 360 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212324102E3.pdf | |
| CL10B683KB8NNNC | 0.068µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B683KB8NNNC.pdf | |
| GRM1555C2A7R3DA01D | 7.3pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A7R3DA01D.pdf | |
| K181K10X7RF5TL2 | 180pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K181K10X7RF5TL2.pdf | |
| D822Z29Z5UH6UJ5R | 8200pF 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | D822Z29Z5UH6UJ5R.pdf |