| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF78R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF78R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF78R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 78.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF78R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF78R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF78R7V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF78R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF78R7V.
| UES1C221MPM1TD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C221MPM1TD.pdf | |
| UZT1A220MCL1GB | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZT1A220MCL1GB.pdf | |
| EEU-HD1C682 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1C682.pdf | |
| UPJ1H181MPD1TD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1H181MPD1TD.pdf | |
| MAL214270221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214270221E3.pdf | |
| UEP1C471MPD1TD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1C471MPD1TD.pdf | |
| 380LQ102M200A012 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 232 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ102M200A012.pdf | |
| MALIEYN07AD468J02K | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AD468J02K.pdf | |
| E91F501VSN181MA40T | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 442 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F501VSN181MA40T.pdf | |
| B43305B9567M60 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9567M60.pdf | |
| E32D101HPS103MC79M | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14.5 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D101HPS103MC79M.pdf | |
| MAL209575152E3 | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 79 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209575152E3.pdf | |
| MVE6.3VC471MH10TP | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.587 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MVE6.3VC471MH10TP.pdf | |
| TCG100T450J1C | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 17.4 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG100T450J1C.pdf | |
| D222K25Y5PH63L6R | 2200pF 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.256" Dia (6.50mm) | D222K25Y5PH63L6R.pdf |