| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF8873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF8873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF8873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 887k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF8873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF8873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF8873V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF8873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF8873V.
| UVZ1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1HR22MDD.pdf | |
| ECE-V1HSR22SR | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1HSR22SR.pdf | |
| UVZ2E2R2MED | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E2R2MED.pdf | |
| B41231B7478M | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B7478M.pdf | |
| 35ML39MEFCT56.3X7 | 39µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML39MEFCT56.3X7.pdf | |
| EMZE160ADA151MF90G | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMZE160ADA151MF90G.pdf | |
| 16ZLK1200M10X20 | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZLK1200M10X20.pdf | |
| 250CFX47MEFC12.5X25 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 250CFX47MEFC12.5X25.pdf | |
| UAS2D560MHD | 56µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D560MHD.pdf | |
| UPM1V102MHD6 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V102MHD6.pdf | |
| 380LX271M350K032 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX271M350K032.pdf | |
| B43504H2687M80 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504H2687M80.pdf | |
| 39D257G040GE6 | 250µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D257G040GE6.pdf | |
| 53D471F100GJ6 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D471F100GJ6.pdf | |
| SMQ200VS152M25X50T2 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SMQ200VS152M25X50T2.pdf |