| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF88R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 89010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF88R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF88R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 88.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF88R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF88R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF88R7V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF88R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF88R7V.
| ULD2E2R2MED1TD | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2E2R2MED1TD.pdf | |
| UPW1A221MED6 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A221MED6.pdf | |
| UPB1E470MDD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1E470MDD.pdf | |
| AHA106M50D16T-F | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.9 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA106M50D16T-F.pdf | |
| 16ZLK1500MT810X25 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZLK1500MT810X25.pdf | |
| SH332M6R3ST | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH332M6R3ST.pdf | |
| 25YXA3300MGC16X25 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25YXA3300MGC16X25.pdf | |
| TVA1303.2 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1303.2.pdf | |
| MAL214668561E3 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214668561E3.pdf | |
| B43252A4157M | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A4157M.pdf | |
| B43601E2337M80 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2337M80.pdf | |
| B41789A8138Q001 | 1300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 47 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789A8138Q001.pdf | |
| E74D7R5LPN333UA80M | CAP ALUM 33000UF 7.5V SCREW | E74D7R5LPN333UA80M.pdf | |
| MAL205054683E3 | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 15 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205054683E3.pdf | |
| MAL210137104E3 | 100000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210137104E3.pdf |