| Manufacturer Part Number: | ERJ-8ENF9533V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 953K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8ENF9533V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8ENF9533V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 953k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8ENF9533V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8ENF9533V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8ENF9533V is new and unused, you can buy ERJ-8ENF9533V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8ENF9533V.
| MAL202134471E3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 680 mOhm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202134471E3.pdf | |
| UPS2C010MED1TD | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2C010MED1TD.pdf | |
| EEE-HB1C100AR | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1C100AR.pdf | |
| UVR1E471MPD1TD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E471MPD1TD.pdf | |
| RFS-50V331MJ7#5 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-50V331MJ7#5.pdf | |
| LQR2G272MSEG | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2G272MSEG.pdf | |
| UBT2C330MPD1TD | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2C330MPD1TD.pdf | |
| USV1V220MFD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1V220MFD1TP.pdf | |
| UKL1A331KPDANA | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1A331KPDANA.pdf | |
| ESMG251ETD220MJ20S | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG251ETD220MJ20S.pdf | |
| MAL213666182E3 | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213666182E3.pdf | |
| 630D106M050BB2A | 10µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 630D106M050BB2A.pdf | |
| B43505E2227M2 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2227M2.pdf | |
| EKMM201VNN331MQ25W | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VNN331MQ25W.pdf | |
| ESMH6R3VSN473MQ45T | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH6R3VSN473MQ45T.pdf |