| Manufacturer Part Number: | ERJ-8GEYJ395V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9M OHM 5% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8GEYJ395V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8GEYJ395V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9M | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | -400/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8GEYJ395V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8GEYJ395V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8GEYJ395V is new and unused, you can buy ERJ-8GEYJ395V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8GEYJ395V.
| 380LX820M450H022 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX820M450H022.pdf | |
| UPT2D221MHD6 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D221MHD6.pdf | |
| 108AXZ6R3M | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 464 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 108AXZ6R3M.pdf | |
| UTS1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1E470MDD1TD.pdf | |
| ULD2G4R7MPD | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2G4R7MPD.pdf | |
| EKXJ221ELL680MK20S | 68µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL680MK20S.pdf | |
| SLP151M420E1P3 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.212 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP151M420E1P3.pdf | |
| MAL213244152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213244152E3.pdf | |
| B41689A7208Q001 | 2000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 165 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689A7208Q001.pdf | |
| B43540C2827M82 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2827M82.pdf | |
| B43510A6397M80 | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 300 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A6397M80.pdf | |
| B41554E7689Q | 68000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41554E7689Q.pdf | |
| B41456B5330M3 | 330000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.4 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B5330M3.pdf | |
| CL21B471KBANNNC | 470pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B471KBANNNC.pdf | |
| C0805C330K5GACTU | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C330K5GACTU.pdf |