| Manufacturer Part Number: | ERJ-8GEYJ625V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8GEYJ625V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8GEYJ625V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | Cert of Compliance | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.2M | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | -400/ +150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8GEYJ625V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8GEYJ625V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8GEYJ625V is new and unused, you can buy ERJ-8GEYJ625V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8GEYJ625V.
| EKXG201ELL331MMP1S | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG201ELL331MMP1S.pdf | |
| UPJ1H4R7MDD1TD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H4R7MDD1TD.pdf | |
| ECA-2CHG3R3 | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG3R3.pdf | |
| EEE-HB0J331AP | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB0J331AP.pdf | |
| EEU-TP1E471LB | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 67 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E471LB.pdf | |
| UDB1H680MRM | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UDB1H680MRM.pdf | |
| ALP22A223DD040 | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 26000 Hrs @ 85°C | ALP22A223DD040.pdf | |
| ECO-S2DA151BA | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA151BA.pdf | |
| UPW1A562MHD1TN | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1A562MHD1TN.pdf | |
| UPZ2D151MHD | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZ2D151MHD.pdf | |
| 400PK4.7MEFCT810X12.5 | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 400PK4.7MEFCT810X12.5.pdf | |
| 35YXH1800MEFC16X25 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35YXH1800MEFC16X25.pdf | |
| 50YXG1500MEFC16X35.5 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG1500MEFC16X35.5.pdf | |
| TE1211 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1211.pdf | |
| B43501A3107M7 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3107M7.pdf |