| Manufacturer Part Number: | ERJ-8RQF3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8RQF3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8RQF3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8RQF3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8RQF3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8RQF3R9V is new and unused, you can buy ERJ-8RQF3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8RQF3R9V.
| MAL214699104E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | MAL214699104E3.pdf | |
| MAL215759101E3 | 100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.67 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215759101E3.pdf | |
| UUA0J471MNL1GS | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUA0J471MNL1GS.pdf | |
| 157TTA100M | 150µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.1052 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157TTA100M.pdf | |
| AVS476M10C12B-F | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M10C12B-F.pdf | |
| MALREKB00DE222N00K | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DE222N00K.pdf | |
| MAL211829689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.8 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211829689E3.pdf | |
| MAL204227229E3 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 6.8 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL204227229E3.pdf | |
| 350MXC330MEFCSN35X30 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 350MXC330MEFCSN35X30.pdf | |
| MAL215877682E3 | 6800µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 69 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215877682E3.pdf | |
| E74D350LPN293MC80M | CAP ALUM 29000UF 35V SCREW | E74D350LPN293MC80M.pdf | |
| 601D567F200JT1 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 183 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 601D567F200JT1.pdf | |
| MAL209637182E3 | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 245 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209637182E3.pdf | |
| E36D201LGC333MFF5M | 33000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201LGC333MFF5M.pdf | |
| MLP473M7R5EB0D | 47000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP473M7R5EB0D.pdf |