| Manufacturer Part Number: | ERJ-8RQFR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 64010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8RQFR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8RQFR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8RQFR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8RQFR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8RQFR22V is new and unused, you can buy ERJ-8RQFR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8RQFR22V.
| UKL0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J471MPD1TD.pdf | |
| USA1V220MDD1TE | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1V220MDD1TE.pdf | |
| UPM1V151MPD1TA | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1V151MPD1TA.pdf | |
| 25YXH680MEFCG412.5X16 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXH680MEFCG412.5X16.pdf | |
| EMZK100ADA151MF61G | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMZK100ADA151MF61G.pdf | |
| MAL216031471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216031471E3.pdf | |
| MAL215066222E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215066222E3.pdf | |
| B43305A9826M67 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.65 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9826M67.pdf | |
| B43601E2477M60 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2477M60.pdf | |
| 400SXC120MEFCSN30X25 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400SXC120MEFCSN30X25.pdf | |
| B43501A277M62 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A277M62.pdf | |
| B43504A5227M60 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5227M60.pdf | |
| B43601B2128M87 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B2128M87.pdf | |
| MAL209675102E3 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 132 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209675102E3.pdf | |
| CGS182T450V5L | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 54 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS182T450V5L.pdf |