| Manufacturer Part Number: | ERJ-8RQFR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 139010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8RQFR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8RQFR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8RQFR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8RQFR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8RQFR33V is new and unused, you can buy ERJ-8RQFR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8RQFR33V.
| 100ZLH8.2MEFC5X11 | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100ZLH8.2MEFC5X11.pdf | |
| UPJ1H181MPD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1H181MPD.pdf | |
| AEB475M2WL32T-F | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB475M2WL32T-F.pdf | |
| LKS1E682MESZ | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E682MESZ.pdf | |
| MAL209457151E3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 810 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209457151E3.pdf | |
| B43540F2397M82 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2397M82.pdf | |
| B41505A4229M7 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 17 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A4229M7.pdf | |
| 36DX183F200DJ2A | 18000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX183F200DJ2A.pdf | |
| HR101402U040AH2A | ALUM-SCREW TERMINAL | HR101402U040AH2A.pdf | |
| ECE-A1HKG100 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECE-A1HKG100.pdf | |
| B41041A7475M | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A7475M.pdf | |
| TMK325BJ475MNHT | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | TMK325BJ475MNHT.pdf | |
| C1206S332K5RACTU | 3300pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206S332K5RACTU.pdf | |
| 160R15X106KV4E | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 160R15X106KV4E.pdf | |
| CC0201KRX7R6BB562 | 5600pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201KRX7R6BB562.pdf |