| Manufacturer Part Number: | ERJ-8RQJR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 5% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8RQJR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8RQJR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8RQJR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8RQJR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8RQJR22V is new and unused, you can buy ERJ-8RQJR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8RQJR22V.
| UHE1H102MHD3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H102MHD3.pdf | |
| UFG1E330MEM1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E330MEM1TD.pdf | |
| LNR2C683MSE | 68000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2C683MSE.pdf | |
| UWZ1E100MCL1GB | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1E100MCL1GB.pdf | |
| UUG1H471MNQ1MS | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1H471MNQ1MS.pdf | |
| UAQ2D820MHD | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2D820MHD.pdf | |
| 108CKE100MRY | ELECTROLYTIC | 108CKE100MRY.pdf | |
| EGPD101ELL301MU25H | 300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 58 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD101ELL301MU25H.pdf | |
| B43501A9157M60 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9157M60.pdf | |
| 220MXC470MEFCSN30X25 | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 220MXC470MEFCSN30X25.pdf | |
| B43504E2108M80 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2108M80.pdf | |
| EKMH500VQT223MB50T | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 15 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VQT223MB50T.pdf | |
| B43508F2158M80 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2158M80.pdf | |
| B43584A1229M | 22000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals | B43584A1229M.pdf | |
| KZE35VB102M12X25LL | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE35VB102M12X25LL.pdf |