| Manufacturer Part Number: | ERJ-8RQJR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 5% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8RQJR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8RQJR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8RQJR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8RQJR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8RQJR33V is new and unused, you can buy ERJ-8RQJR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8RQJR33V.
| 200TXW180MEFC16X25 | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200TXW180MEFC16X25.pdf | |
| ECO-S2DA102EA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 216 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA102EA.pdf | |
| EKY-6R3ELL331MF11D | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKY-6R3ELL331MF11D.pdf | |
| UPM1E821MHD6TN | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E821MHD6TN.pdf | |
| UCB1A221MNL1GS | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCB1A221MNL1GS.pdf | |
| UVP1H010MDD1TA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1H010MDD1TA.pdf | |
| UVK1E101MDD1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E101MDD1TA.pdf | |
| UFG1E220MDM | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E220MDM.pdf | |
| MALREKB05DC147X00K | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 56.44 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DC147X00K.pdf | |
| MAL215099503E3 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215099503E3.pdf | |
| B41895A5568M | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 125°C | B41895A5568M.pdf | |
| LGJ2E271MELB20 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2E271MELB20.pdf | |
| 100USC3300MEFC25X45 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 100USC3300MEFC25X45.pdf | |
| B43540A9397M62 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9397M62.pdf | |
| B41554E8688Q | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 125°C | B41554E8688Q.pdf |