| Manufacturer Part Number: | ERJ-8RSJR15V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-8RSJR15V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-8RSJR15V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-8RSJR15V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-8RSJR15V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-8RSJR15V is new and unused, you can buy ERJ-8RSJR15V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-8RSJR15V.
| UUT1H100MCL1GS | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUT1H100MCL1GS.pdf | |
| UPW1H561MHD | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1H561MHD.pdf | |
| B43501C2157M62 | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2157M62.pdf | |
| TVAN1220-E3 | 20µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1220-E3.pdf | |
| B43231C337M | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C337M.pdf | |
| MAL205877153E3 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 36 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205877153E3.pdf | |
| B43508B9567M82 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9567M82.pdf | |
| 601D157F300HP3 | 150µF 300V Aluminum Capacitors Axial, Can 679 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 601D157F300HP3.pdf | |
| MAL210415222E3 | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210415222E3.pdf | |
| B41570E9159Q | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41570E9159Q.pdf | |
| SMG50VBR1M5X11LL | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.989 kOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG50VBR1M5X11LL.pdf | |
| AVEK476M50F24T-F | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.2 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AVEK476M50F24T-F.pdf | |
| GRM1555C1H510GA01D | 51pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H510GA01D.pdf | |
| S100K33SL0R63K7R | 10pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.335" Dia (8.50mm) | S100K33SL0R63K7R.pdf | |
| C3216X5R2J682K115AA | 6800pF 630V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X5R2J682K115AA.pdf |