| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CFR20V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.2 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CFR20V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CFR20V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CFR20V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CFR20V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CFR20V is new and unused, you can buy ERJ-B3CFR20V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CFR20V.
| EKXG351ELL470ML20S | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG351ELL470ML20S.pdf | |
| 16ZLJ1500M10X20 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ1500M10X20.pdf | |
| EFL-250ELL560MF07D | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-250ELL560MF07D.pdf | |
| B41456B7220M | 220000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B7220M.pdf | |
| UPJ1V182MHD | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V182MHD.pdf | |
| EEE-HAA221XAP | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAA221XAP.pdf | |
| 157CKS050M | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.1052 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 157CKS050M.pdf | |
| UPM1A151MED | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A151MED.pdf | |
| 25PX2200MEFC12.5X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25PX2200MEFC12.5X20.pdf | |
| B43252F2227M | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252F2227M.pdf | |
| LGY2Z271MELZ | 270µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2Z271MELZ.pdf | |
| 678D337M025DG3O | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 20Hz | 678D337M025DG3O.pdf | |
| MAL215777221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 900 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215777221E3.pdf | |
| MVH16VE102MM17TR | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | MVH16VE102MM17TR.pdf | |
| KY35VB152M12X35LL | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KY35VB152M12X35LL.pdf |