| Manufacturer Part Number: | ERJ-P03D8873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 887K OHM 0.5% 1/5W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P03D8873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P03D8873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 887k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P03D8873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P03D8873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P03D8873V is new and unused, you can buy ERJ-P03D8873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P03D8873V.
| 25WA470MEFC10X9 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA470MEFC10X9.pdf | |
| 35USC4700MEFCSN22X25 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 35USC4700MEFCSN22X25.pdf | |
| UVK1HR47MDD1TD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1HR47MDD1TD.pdf | |
| UWT0G221MCL6GS | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G221MCL6GS.pdf | |
| MAL215097701E3 | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215097701E3.pdf | |
| USR1V100MDD1TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1V100MDD1TP.pdf | |
| UPW1E220MDD6TE | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E220MDD6TE.pdf | |
| 50ZLJ56MTA6.3X11 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ56MTA6.3X11.pdf | |
| MAL209738338E6 | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209738338E6.pdf | |
| UPJ2V010MPD | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2V010MPD.pdf | |
| MAL203865332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203865332E3.pdf | |
| UHV1V122MHD | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1V122MHD.pdf | |
| B43504E2477M2 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2477M2.pdf | |
| E36D101LPN153TCB7N | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN153TCB7N.pdf | |
| B43514C9687M | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43514C9687M.pdf |