| Manufacturer Part Number: | ERJ-P03F7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/5W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P03F7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P03F7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P03F7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P03F7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P03F7681V is new and unused, you can buy ERJ-P03F7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P03F7681V.
| UTT0J220MDD1TP | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J220MDD1TP.pdf | |
| MAL211814222E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 290 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211814222E3.pdf | |
| EKZN101ELL471MLN3S | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL471MLN3S.pdf | |
| SEK222M025ST | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 110 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | SEK222M025ST.pdf | |
| EKXJ451ELL390MK35S | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL390MK35S.pdf | |
| 108CKR025M | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 232 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 108CKR025M.pdf | |
| UKT1E471MPD1TD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E471MPD1TD.pdf | |
| UHW1E102MPD | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1E102MPD.pdf | |
| UPM1A392MHD | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A392MHD.pdf | |
| UCY2E680MHD3 | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E680MHD3.pdf | |
| UPJ1E390MDD1TA | 39µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1E390MDD1TA.pdf | |
| UHD1C121MED | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1C121MED.pdf | |
| 450PX10MEFCT810X20 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450PX10MEFCT810X20.pdf | |
| 827KXM050M | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 202.2 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 827KXM050M.pdf | |
| B43305B5157M60 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5157M60.pdf |