| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06D1302V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 0.5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06D1302V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06D1302V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06D1302V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06D1302V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06D1302V is new and unused, you can buy ERJ-P06D1302V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06D1302V.
| EMVE350ADA101MF80G | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE350ADA101MF80G.pdf | |
| EEA-GA1H6R8H | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H6R8H.pdf | |
| UPW0J272MPD | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW0J272MPD.pdf | |
| 860240475007 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860240475007.pdf | |
| UUB1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UUB1V330MCL1GS.pdf | |
| UVY1C332MHD1TO | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1C332MHD1TO.pdf | |
| 50ZL180MEFCTA8X20 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50ZL180MEFCTA8X20.pdf | |
| EEU-FM1C392B | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1C392B.pdf | |
| 476CKE450MQW | ELECTROLYTIC | 476CKE450MQW.pdf | |
| EKMH500VNN103MR50T | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN103MR50T.pdf | |
| ELXQ401VSN331MR35S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXQ401VSN331MR35S.pdf | |
| B43508A9337M7 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9337M7.pdf | |
| MAL215972102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 235 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215972102E3.pdf | |
| ESMH800VQT223MB80T | 22000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 11 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VQT223MB80T.pdf | |
| MAL209624182E3 | 1800µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 221 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209624182E3.pdf |