| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J114V is new and unused, you can buy ERJ-P06J114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J114V.
| UPW1H121MPD | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1H121MPD.pdf | |
| 10SGV33M5X6.1 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 10SGV33M5X6.1.pdf | |
| EEV476M035A9GAA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 520 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEV476M035A9GAA.pdf | |
| MLP332M080EB0A | 3300µF 80V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 44 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP332M080EB0A.pdf | |
| CGS602T250X5L | 6000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 47 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS602T250X5L.pdf | |
| EEE-TK1C681AQ | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1C681AQ.pdf | |
| 865080649011 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080649011.pdf | |
| UMT0G470MDD | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0G470MDD.pdf | |
| AVES476M25D16T-F | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.63 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AVES476M25D16T-F.pdf | |
| AFK475M35B12T-F | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.35 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK475M35B12T-F.pdf | |
| 100YXF33MEFC10X12.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXF33MEFC10X12.5.pdf | |
| UEP1C221MPD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1C221MPD.pdf | |
| MALREKE05JS468C00K | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE05JS468C00K.pdf | |
| 515D109M6R3EN6AE3 | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D109M6R3EN6AE3.pdf | |
| 400CXW100MEFC12.5X50 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 400CXW100MEFC12.5X50.pdf |