| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J123V is new and unused, you can buy ERJ-P06J123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J123V.
| UPW2D471MRD | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2D471MRD.pdf | |
| 860020373008 | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020373008.pdf | |
| ELXZ250ELL332ML30S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ELL332ML30S.pdf | |
| LNX2G223MSEK | 22000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2G223MSEK.pdf | |
| UPA0J562MHD | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA0J562MHD.pdf | |
| USA1H2R2MDD1TP | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1H2R2MDD1TP.pdf | |
| AVEZ336M06C12T-F | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ336M06C12T-F.pdf | |
| MAL213239229E3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.3 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213239229E3.pdf | |
| MAL205973221E3 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 540 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205973221E3.pdf | |
| EKMM3J1VSN741MA50W | 740µF Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | EKMM3J1VSN741MA50W.pdf | |
| MAL215923122E3 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215923122E3.pdf | |
| HVMLS173M020EB0D | 17000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 33 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS173M020EB0D.pdf | |
| C0805C472K5RACTU | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C472K5RACTU.pdf | |
| 600L2R2BT200T | 2.2pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L2R2BT200T.pdf | |
| C0402C0G1C680J020BC | 68pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402C0G1C680J020BC.pdf |