| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J130V is new and unused, you can buy ERJ-P06J130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J130V.
| UVZ1V101MED | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V101MED.pdf | |
| EEU-HD1C332 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1C332.pdf | |
| 100PX330MEFC12.5X25 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 100PX330MEFC12.5X25.pdf | |
| EKMS501VSN151MQ45S | 150µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS501VSN151MQ45S.pdf | |
| LQS2V391MELA45 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2V391MELA45.pdf | |
| UPM1H560MED1TD | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H560MED1TD.pdf | |
| ELG686M400AQ1AA | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 852 mOhm @ 20kHz 2000 Hrs @ 105°C | ELG686M400AQ1AA.pdf | |
| 250TXW180MEFC18X25 | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 250TXW180MEFC18X25.pdf | |
| LGU2Z821MELC | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2Z821MELC.pdf | |
| 63ZL56MEFC8X11.5 | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63ZL56MEFC8X11.5.pdf | |
| URS2A220MPD1TA | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A220MPD1TA.pdf | |
| B43231E2157M | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231E2157M.pdf | |
| 100YXG390MEFCGC16X31.5 | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG390MEFCGC16X31.5.pdf | |
| 200KXF220MEFCSN22X20 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200KXF220MEFCSN22X20.pdf | |
| ESMH401VSN221MA25S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN221MA25S.pdf |