| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J133V is new and unused, you can buy ERJ-P06J133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J133V.
| UMT1HR47MCD2TP | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1HR47MCD2TP.pdf | |
| ESMG250ELL220ME11D | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250ELL220ME11D.pdf | |
| 860131280009 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860131280009.pdf | |
| 276AXZ016M | ELECTROLYTIC | 276AXZ016M.pdf | |
| UVY1V680MED1TA | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1V680MED1TA.pdf | |
| AVS336M04B12T-F | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 17.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS336M04B12T-F.pdf | |
| 50WA100MEFCTA8X9 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50WA100MEFCTA8X9.pdf | |
| UKL1A680MEDANA1TA | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A680MEDANA1TA.pdf | |
| UKZ2A220MPM1TD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UKZ2A220MPM1TD.pdf | |
| SXR221M035ST | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 720 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR221M035ST.pdf | |
| ESMQ161ELL330MJ16S | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161ELL330MJ16S.pdf | |
| EGPA500ELL122ML30S | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 27 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL122ML30S.pdf | |
| B41231A3229M | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A3229M.pdf | |
| B43231C1567M | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C1567M.pdf | |
| EKMM401VSN101MN35T | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN101MN35T.pdf |