| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J224V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24676 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J224V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J224V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 220k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J224V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J224V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J224V is new and unused, you can buy ERJ-P06J224V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J224V.
| UVZ2G4R7MPD1TD | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2G4R7MPD1TD.pdf | |
| ECE-A1HKA330 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKA330.pdf | |
| EKMG500ELL220ME11D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500ELL220ME11D.pdf | |
| 517D106M035JA6AE3 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D106M035JA6AE3.pdf | |
| UMW1H220MDD1TE | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H220MDD1TE.pdf | |
| B41889A4477M | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A4477M.pdf | |
| MALREKA00JG468DG0K | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG468DG0K.pdf | |
| MAL214831102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214831102E3.pdf | |
| MAL204221339E3 | 33µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.5 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204221339E3.pdf | |
| B43501A3107M2 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3107M2.pdf | |
| MALREKE00KK322N00K | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 904 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00KK322N00K.pdf | |
| EKMH500VNN682MQ40T | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN682MQ40T.pdf | |
| MAL211915472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 90 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211915472E3.pdf | |
| B41458B9479M3 | 47000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41458B9479M3.pdf | |
| UTS0J221MDD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS0J221MDD.pdf |