| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J624V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J624V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J624V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J624V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J624V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J624V is new and unused, you can buy ERJ-P06J624V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J624V.
| ELXY630ELL100MEB5D | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY630ELL100MEB5D.pdf | |
| EET-HC2V821LA | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V821LA.pdf | |
| ALS30A222NF450 | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 59 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A222NF450.pdf | |
| EEE-HB1HR47AR | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1HR47AR.pdf | |
| B43858A2106M | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A2106M.pdf | |
| MAL203039109E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 11.2 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203039109E3.pdf | |
| 688CKS016MKAG | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 68 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 688CKS016MKAG.pdf | |
| 380LX561M160H032 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 360 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX561M160H032.pdf | |
| LLS2V271MELB | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2V271MELB.pdf | |
| EKMH630VSN472MR40S | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN472MR40S.pdf | |
| E81D630VNN562MA30N | CAP ALUM 5600UF 63V RADIAL | E81D630VNN562MA30N.pdf | |
| B43601E2158M62 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2158M62.pdf | |
| B43504H2108M87 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504H2108M87.pdf | |
| MAL215749331E3 | 330µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 550 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215749331E3.pdf | |
| B43564A2279M3 | 27000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A2279M3.pdf |