| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J823V is new and unused, you can buy ERJ-P06J823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J823V.
| EFL-500ELL4R7ME05D | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-500ELL4R7ME05D.pdf | |
| B43505A2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2477M.pdf | |
| UMP1V3R3MDD1TP | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1V3R3MDD1TP.pdf | |
| UST1H010MDD1TP | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1H010MDD1TP.pdf | |
| 100YXF1MEFCTA5X11 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXF1MEFCTA5X11.pdf | |
| EMLA250ADA101MF80G | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA250ADA101MF80G.pdf | |
| 227KXM100MQV | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 602.9 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 227KXM100MQV.pdf | |
| MAL214066221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214066221E3.pdf | |
| EKMQ500VSN222MP25S | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ500VSN222MP25S.pdf | |
| 381LX271M350J452 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M350J452.pdf | |
| MAL215835183E3 | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215835183E3.pdf | |
| LPX271M400C4P3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX271M400C4P3.pdf | |
| B43540A9477M2 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9477M2.pdf | |
| MALIEYH07BB468H02K | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 57 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BB468H02K.pdf | |
| LPX152M160H5P3 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX152M160H5P3.pdf |