| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J910V is new and unused, you can buy ERJ-P06J910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J910V.
| B43504A9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.29 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9686M.pdf | |
| EEU-FR0J332L | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J332L.pdf | |
| LNK2W392MSEH | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2W392MSEH.pdf | |
| EKZN160ELL821MH20D | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL821MH20D.pdf | |
| UVK2D680MHD | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D680MHD.pdf | |
| UUH1C222MNQ1MS | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1C222MNQ1MS.pdf | |
| B43501B3107M80 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3107M80.pdf | |
| B43504C5107M7 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5107M7.pdf | |
| MAL211948151E3 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 850 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211948151E3.pdf | |
| B43540E2827M2 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2827M2.pdf | |
| MAL215967151E3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.2 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215967151E3.pdf | |
| LXY10VB182M12X20LL | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY10VB182M12X20LL.pdf | |
| TCX142U030J2C | 1400µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can 75 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | TCX142U030J2C.pdf | |
| 381EL221M450A042 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 670 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL221M450A042.pdf | |
| GRM033R71C102KA01D | 1000pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71C102KA01D.pdf |