| Manufacturer Part Number: | ERJ-P06J914V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P06J914V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P06J914V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P06J914V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P06J914V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P06J914V is new and unused, you can buy ERJ-P06J914V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P06J914V.
| LGN2P331MELZ25 | 330µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P331MELZ25.pdf | |
| LGR2G181MELB35 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G181MELB35.pdf | |
| UPM1C821MHD6TO | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C821MHD6TO.pdf | |
| LNT2G222MSEG | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2G222MSEG.pdf | |
| EEU-HD1H101B | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H101B.pdf | |
| 400MXG180MEFCSN30X25 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG180MEFCSN30X25.pdf | |
| 50SEV4.7M5X5.5 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50SEV4.7M5X5.5.pdf | |
| B41858C3278M | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C3278M.pdf | |
| B41252A8398M | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A8398M.pdf | |
| ESMM201VSN102MQ40S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN102MQ40S.pdf | |
| 678D337M050EK4J | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 150 mOhm @ 20Hz 4000 Hrs @ 105°C | 678D337M050EK4J.pdf | |
| EKMH401VNN471MA45T | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN471MA45T.pdf | |
| LKS1E273MESB | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E273MESB.pdf | |
| B43305C5277M62 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C5277M62.pdf | |
| C1812W333KBRACTU | 0.033µF 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812W333KBRACTU.pdf |