| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08D33R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33 OHM 0.5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08D33R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08D33R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08D33R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08D33R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08D33R0V is new and unused, you can buy ERJ-P08D33R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08D33R0V.
| EMVA630ADA220MF80G | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA630ADA220MF80G.pdf | |
| EET-ED2E561CA | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 266 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E561CA.pdf | |
| LNT2C152MSE | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2C152MSE.pdf | |
| ECA-1HHG2R2I | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG2R2I.pdf | |
| 16MS747MEFCT55X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS747MEFCT55X7.pdf | |
| UVR1H2R2MDD6 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H2R2MDD6.pdf | |
| UMV1A470MFD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1A470MFD.pdf | |
| MAL203690104E3 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690104E3.pdf | |
| EKMM251VNN221MQ25T | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VNN221MQ25T.pdf | |
| 381LX472M025K202 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M025K202.pdf | |
| B43501D2337M87 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2337M87.pdf | |
| B43540A5157M82 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 710 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5157M82.pdf | |
| B43305F2128M62 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2128M62.pdf | |
| E36D451HPN102MAE3M | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 246.6 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D451HPN102MAE3M.pdf | |
| B43504A9477M87 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9477M87.pdf |