| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08F1003V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 1% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08F1003V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08F1003V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08F1003V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08F1003V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08F1003V is new and unused, you can buy ERJ-P08F1003V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08F1003V.
| ESMG630ELL331MJ20S | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG630ELL331MJ20S.pdf | |
| LGU2Z821MELB | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2Z821MELB.pdf | |
| LAQ2P681MELC35 | 680µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P681MELC35.pdf | |
| UKL0J222MHD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J222MHD.pdf | |
| UHW2A471MHD | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A471MHD.pdf | |
| 35ZLG33MEFCT15X11 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35ZLG33MEFCT15X11.pdf | |
| UPW1V820MED1TA | 82µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V820MED1TA.pdf | |
| MAL215051471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215051471E3.pdf | |
| MAL202126222E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 132 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202126222E3.pdf | |
| EKMQ161ELL331MMP1S | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ161ELL331MMP1S.pdf | |
| MALIEYN07LB527B02K | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LB527B02K.pdf | |
| EKMH630VND153MA63T | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 14 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VND153MA63T.pdf | |
| B43501A2128M80 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A2128M80.pdf | |
| E91F501VSN181MR50T | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 442 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F501VSN181MR50T.pdf | |
| E92F421VNT102MC50T | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 93 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F421VNT102MC50T.pdf |