| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J113V is new and unused, you can buy ERJ-P08J113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J113V.
| 860010273010 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010273010.pdf | |
| UPW2D3R3MPD1TD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2D3R3MPD1TD.pdf | |
| 860020674016 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020674016.pdf | |
| 337LBA350M2DD | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753.57 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 337LBA350M2DD.pdf | |
| 860080474009 | 180µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080474009.pdf | |
| EEE-FK1V471SP | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1V471SP.pdf | |
| MAL203039228E3 | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 57.9 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203039228E3.pdf | |
| UUG1H221MNQ1MS | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1H221MNQ1MS.pdf | |
| MALREKB00JE268S00K | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.93 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JE268S00K.pdf | |
| UHD1A562MHD1TN | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1A562MHD1TN.pdf | |
| B41252B188M | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B188M.pdf | |
| EKMM451VSN331MR50S | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VSN331MR50S.pdf | |
| EKMS201VSN152MA35S | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS201VSN152MA35S.pdf | |
| MAL205649332E3 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 92 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205649332E3.pdf | |
| 53D682G025HL7 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D682G025HL7.pdf |