| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J114V is new and unused, you can buy ERJ-P08J114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J114V.
| LGG2Z681MELZ35 | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2Z681MELZ35.pdf | |
| 16WXA6800MEFCGC18X25 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16WXA6800MEFCGC18X25.pdf | |
| 278LMB050M2BD | ELECTROLYTIC | 278LMB050M2BD.pdf | |
| MALIEYN07BV456H02K | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BV456H02K.pdf | |
| B41695B5338Q7 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 70 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41695B5338Q7.pdf | |
| MAL215716181E3 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.26 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215716181E3.pdf | |
| B43508C5227M80 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C5227M80.pdf | |
| B43505C9227M80 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C9227M80.pdf | |
| CGS143U010R2C | 14000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS143U010R2C.pdf | |
| B41851A5107M7 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A5107M7.pdf | |
| C0805C221K2GACTU | 220pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C221K2GACTU.pdf | |
| CC1206KRX7R9BB182 | 1800pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KRX7R9BB182.pdf | |
| C2012X7R2A153K125AM | 0.015µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R2A153K125AM.pdf | |
| CGA3E3C0G2E561J080AA | 560pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3C0G2E561J080AA.pdf | |
| RCE5C1H221J0DBH03A | 220pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCE5C1H221J0DBH03A.pdf |