| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J130V is new and unused, you can buy ERJ-P08J130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J130V.
| ALC10C331ED450 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 348 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C331ED450.pdf | |
| EEE-FT1C151AP | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1C151AP.pdf | |
| 381LR561M250J032 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LR561M250J032.pdf | |
| ECE-V1VA330UP | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1VA330UP.pdf | |
| 420TXW82MEFC18X25 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW82MEFC18X25.pdf | |
| LGU1J182MELA | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J182MELA.pdf | |
| 517D107M016AA6AE3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D107M016AA6AE3.pdf | |
| B41821A4687M | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4687M.pdf | |
| 10TZV330M8X10.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 10TZV330M8X10.5.pdf | |
| ELXV500ELL331MK20S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV500ELL331MK20S.pdf | |
| UCY2E560MHD | 56µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E560MHD.pdf | |
| 380LQ182M160A022 | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M160A022.pdf | |
| B43508F2128M87 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2128M87.pdf | |
| 53D273F016HP6 | 27000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D273F016HP6.pdf | |
| MAL209674152E3 | 1500µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 217 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209674152E3.pdf |