| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130 OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J131V is new and unused, you can buy ERJ-P08J131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J131V.
| UWX1A221MCL1GB | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1A221MCL1GB.pdf | |
| MAL210119153E3 | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | MAL210119153E3.pdf | |
| UZT1C100MCL1GB | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZT1C100MCL1GB.pdf | |
| UCY2E151MHD1TN | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E151MHD1TN.pdf | |
| 35MS533MEFCT58X5 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS533MEFCT58X5.pdf | |
| 250PX2R2MEFC6.3X11 | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 250PX2R2MEFC6.3X11.pdf | |
| MALREKB05AA147J00K | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.22 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA147J00K.pdf | |
| 336CKH100M | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.019 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 336CKH100M.pdf | |
| AHA226M25D16T-F | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA226M25D16T-F.pdf | |
| UEP1H220MPD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1H220MPD1TA.pdf | |
| MAL215095473E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215095473E3.pdf | |
| UFG1E471MHM | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E471MHM.pdf | |
| ELXY350ELL122ML25S | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL122ML25S.pdf | |
| B41252A8158M | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A8158M.pdf | |
| MAL214068221E3 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214068221E3.pdf |