| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J133V is new and unused, you can buy ERJ-P08J133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J133V.
| UKA1A330MDD1TD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A330MDD1TD.pdf | |
| MAL216099006E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 150°C | MAL216099006E3.pdf | |
| 160WA10MEFCT810X9 | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 160WA10MEFCT810X9.pdf | |
| UHW1V391MPD | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1V391MPD.pdf | |
| MALREKV00DD133PG0K | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 96.5 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DD133PG0K.pdf | |
| MALREKE00JS333L00K | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 322 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JS333L00K.pdf | |
| MAL209537152E3 | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 71 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209537152E3.pdf | |
| UVR1V4R7MDA | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V4R7MDA.pdf | |
| LXY35VB222M16X35LL | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXY35VB222M16X35LL.pdf | |
| C3225X7R2J473M200AA | 0.047µF 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R2J473M200AA.pdf | |
| CGA4J3NP02E103J125AA | 10000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J3NP02E103J125AA.pdf | |
| C3216JB2E223M115AA | 0.022µF 250V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216JB2E223M115AA.pdf | |
| CGJ5L3C0G2D822J160AA | 8200pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGJ5L3C0G2D822J160AA.pdf | |
| C0603Y222K3RACAUTO | 2200pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603Y222K3RACAUTO.pdf | |
| C1005X6S1H683M050BB | 0.068µF 50V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X6S1H683M050BB.pdf |